25 anys de bàsquet a Roses

El Club de Bàsquet Roses va portar a terme, dissabte passat al Pavelló Poliesportiu Municipal, la presentació de tots els seus equip per a la temporada 2012-13. Un total de 144 jugadors integrants dels  13 equips federats del club, més la vintena de nens i nenes de l’escola de bàsquet es van anar presentar davant la seva afició, mentre el president del club, Sebastià Millans i la Secretària Mariela anaven nomenant-los d’un en un.

Una presentació en la que es va commemorar el quart de segle, 25 anys, que fa que el Club de Bàsquet de Roses porta desenvolupant aquesta disciplina esportiva arreu de les pistes catalanes. Per això, el club va convocar un concurs entre els nois i noies de l’entitat esportiva per a la creació d’un logo que identifiqués aquesta efemèride. Un certamen que va gunayar la jove Júlia German, que va crear el lema 25 anys fent cistelles i jugant. Per això, la petita Júlia va recollir un premi de 75 € en material esportiu de mans de les regidores de l’Ajuntament de Roses, la 1ª tinent d’alcalde, Montse Mindan i la responsable d’esports, Anna Jorquera. Tote dues van voler acompanyar als esportistes del bàsquet en el dia de la seva presentació.

Destacar que el lema creat per la Júlia s’ha estampat en totes les dessuadores amb que el club va obsequiar a tots els jugadors.

Aquest aniversari del Club Bàsquet Roses es va celebrar com cal amb l’actuació de l’equip Slam Jumpers, d’origen francés i professionals en espectacles i shows de bàsquet.

Equips del Club Bàsquet Roses per a la temporada 2012-13

Escola de bàsquet

Pre-Mini Femení

  • Unai Ruiz
  • Laia Blanch
  • Oleguer Casellas
  • Joana Costa
  • Ricard Verdaguer
  • Biel Minh Tomas
  • Iker Sánchez
  • Pau Fajardo
  • Adrià Yllueca
  • Biel Fransoy
  • Raul Tenedor
  • Nick Nickolaev
  • Joaquim Viñuela
  • Ainara Borràs
  • Darius Marian
  • Eric Moreno
  • Mariona Vilà
  • Matheo de Oliveira
  • Carlos Acedo

 

  • Lídia Fontdecaba
  • Gemma Fernández
  • Aida Sánchez
  • Gisela Mellina
  • Georgina Palós
  • Anna Vilà
  • Lola Maria Morend
  • Sandra Moreno
  • Paula Gutiérrez
  • Mariona Sot
  • Tècnics: David Casellas i Leyla Ahmed
  • Tècnic: Albert Clopès
  • Delegada: Sara Ferrer

 

 

Pre-Mini Masculí

Mini Femení

  • Narcís Torrent
  • Jordi Vilà
  • Marc Abad
  • Joaquim Romero
  • Oriol Blanch

 

  • Joan Reda
  • Pol Plana
  • Ramon Santaren
  • Marc Fort
  • Darius Marian
  • Izan Pérez

 

  • Nerea Fontdecaba
  • Núria Gascón
  • Marina Sala
  • Julie Knuchell
  • Marta González
  • Laia Gualde
  • Nerea Jiménez
  • Rosa Sabater
  • Rihab Benomar
  • Júlia Blanch
  • Aitana Jurado
  • Guenet Arranz
  • Gisela Juan
  • Laia Moya
  • Tècnic: Juan Pérez
  • Delegat: Aleix Gallego
  • Tècnic: Dolors Pujol
  • Delegats:Victor González, Xavier Castellanos

Mini Masculí Verd

Mini Masculí Blanc

  • Jan Quintana
  • Oriol Sot
  • Aleix Domenech
  • Joan Gelabert
  • Albert Castellanos
  • David Barrientos
  • Daniel Santos
  • Dídac Donat
  • Marc Braun
  • Fèlix Llorens
  • Sergi Vilà
  • Pau Gratacós
  • Rafael Galarzo
  • Raúl Gómez
  • Yousef Saf Saf
  • Josep Mª Llombart
  • Max Miralles
  • Anas El Mrabet
  • Miquel Sánchez
  • Ferran Salesa
  • Bernat Cervera
  • Iker Lagune
  • Yassin Ahmed
  • Yeray Guerrero
  • Eric Rastrojo

 

  • Tècnic: Esther Soler
  • Delegat: Miquel Soler
  • Delegat: Jofre Millans

 

Pre-Infantil Masculí

Infantil Femení

  • Miquel Angel Karell
  • Éric Terrón
  • Ahmed Benomar
  • Adrià Sendra
  • Adrià Verdaguer
  • Norat Gotanegra
  • Miquel Gotanegra
  • Dragos Ioan Stan
  • Adrià Fernández

 

  • Lídia Marés
  • Júlia German
  • Laia Miralls
  • Laia Tramunt
  • Andrea Margallo
  • Vinyet Castellanos
  • Presila Georgieva
  • Andrea Garrido
  • Berta Miralles
  • Inés Abad
  • Maria Juncà
  • Hajar Benomar
  • Cristina Fernández
  • Alma Espeche
  • Soumia Khtira
  • Aina Gratacós
  • Tècnic: Tete Quirante
  • Tècnics: Laia Clos Delegat: Esther Soler

 

Cadet Masculí A

Cadet Masculí B

  • Aitor Sánchez
  • Adrian Diaz
  • Arnau Blanch
  • Jan Navalls
  • Ruben Moreno
  • Antoni Llinàs
  • Issam Chatt
  • Nasco Cristina
  • Mohamed Benomar
  • Lluis Sabater
  • Agustí Brunyol
  • Juan José Murga
  • Rami Junaidi
  • Pau Gascon
  • Diego Gutiérrez
  • José Bueno

 

  • Marc Jurado
  • Nil Diaz
  • Arnau Juan
  • Borja Tapia
  • Raúl Amo

 

  • Tècnic: Juan Pérez
  • Tècnics: Albert Clopés i Victor González

 

Júnior Femení

Júnior Masculí

  • Laura Galarzo
  • Mar Torrà
  • Berta Gelabert
  • Leyla Ahmed
  • Mariona Roca
  • Anna Millans
  • Júlia Bosque
  • Esmeralda Villalón
  • Noelia Pàrraga
  • Beatriz Prior
  • Marta Marruecos
  • Carlos Escobar
  • Dennys Ovsiyenko
  • Joel Calsina
  • Pol Viñuela
  • Carlos Fàbrega
  • Jaume Francesch

 

  • Pau Sendra
  • Marc Bosch
  • Xavier Castellanos
  • Raul Massó
  • Marc Morker
  • Tècnic: Dolors Pujol
  • Tècnic: Xavier Crespo
  • Preparador: Xavier Fernández

 

Sènior Femení

Sènior Masculí

  • Laia Clos
  • Maria Calvo
  • Laura López
  • aura Climent
  • Leyla Ahmed

 

  • Fatemeh Kalahjedayati
  • Esther Soler
  • Sara Ferrer
  • Ariadna Comas
  • Pau Sendra
  • Miquel Soler
  • Walter Soler
  • Ronny Herrera
  • Tete Quirante

 

  • Eric Abad
  • Jonathan Crisostomo
  • Quim Planas
  • Francesc Heras
  • Tècnic: David Caselles
  • Delegats: Victor González i Josep Ruiz
  • Preparador: Xavier Fernández
  • Tècnic: Albert Jorquera
  • Delegat: Josep Ruiz
  • Preparador: Xavier Fernández

[flagallery gid=53 name=Gallery]

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *