8 candidatures optaran a l’alcaldia de Roses a les eleccions municipals del 26 de maig

Eleccions municipals i europees 2019

El Butlletí Oficial de la Província (BOP) de Girona ha fet públic aquest matí les 8 candidatures que optaran a l’alcaldia de Roses

8 candidatures optaran a l’alcaldia de Roses a les eleccions municipals del 26 de maigJUNTA ELECTORAL DE ZONA DE FIGUERES
Edicte corresponent a les candidatures presentades per a les eleccions municipals de 26 de maig de 2019

D’acord amb el que preveuen els articles 47.1 i 187.4 de la Llei orgànica 5/1985 de 19 de juny del Règim Electoral General, es publiquen les candidatures presentades davant la Junta Electoral de Zona de Figueres.

Publicació de les candidatures

Circunscripción electoral de Roses

Candidatura núm. 1:
SOM IDENTITARIS (SOMI)
Candidatura núm. 2:
JUNTS PER ROSES (JxCAT – JUNTS)
Titulars: Titulars:
1. JOSE ANTONIO BLAZQUEZ JIMENEZ 1. MONTSERRAT MINDAN CORTADA
2. FELIPE MARTINEZ MORENO 2. SILVIA RIPOLL CAYUELA
3. LUIS DEL POZO GARCIA 3. JUAN MANUEL FERNANDEZ MARTINEZ (FERDY )
4. MARIA DEL MAR ALVES TERRON 4. MARC DANES ZURDO
5. MARIA ISABEL DEL POZO GARCIA 5. GEMMA PASTOR SABERI
6. DAVID MANZANO MENDOZA 6. LLUIS ESPADA CANTO
7. EDUARDO CANTERO MONTIEL 7. ESTHER SEGURA PAREDES
8. ANTONIO MARTINEZ MORENO 8. JORDI ALCAIDE PAIRET
9. RAMONA CARDEÑAS ENCISO 9. RITA FUNES VILCHEZ
10. RUTH PUYO MAILLO 10. DAVID MAS PLANAS
11. ALVARO USEROS MOYANO 11. LAIA PAU GUITART
12. FERNANDO LOPEZ HOMBRADO 12. CELS FONT GUITART
13. DAVID GALVAN PALACIOS 13. MONTSERRAT SASTRE GOTANEGRA
14. MARIA MATILDE SIERRA SANTOS 14. ANTONI FALCO FONOLLERAS
15. ANDREA JIMENEZ PAEZ 15. YOLANDA ROMERO MORALES
16. CARLOS EUSEBIO RODRIGUEZ GONZALEZ 16. GEMMA LLOMBART DANES
17. ANGEL NICOLAS SANCHEZ SIERRA 17. CARLES PARAMO PONSETI
Suplents: Suplents:
1. IVAN MANZANO MENDOZA 1. MARIA ISABEL RODRIGUEZ ROMAY
2. ANA ISABEL DOMINGUEZ ALVAREZ 2. PERE JUANOLA GONZALEZ
3. ANA OLGA ALVAREZ GARCIA 3. SERGIO SOLER MORENO
4. ALBERTO LOPEZ ROMERO    
5. ANTONIO FRAGUAS BECERRA    
       
Candidatura núm. 3:
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA – CANDIDATURA
DE PROGRÉS (PSC – CP)
Candidatura núm. 4:
Gent del Poble de Roses (GDPR)
Titulars: Titulars:
1. OLGA SIMARRO ROJAS 1. FÈLIX LLORENS PALOU
2. ANTONIO RODRÍGUEZ LÓPEZ 2. FRANCESC GINER BALLESTA
3. JOSEP Mª MARTÍNEZ CHINCHILLA 3. LAURA FELGUERES GUILLEN
4. ANTONIO FUNES EXPÓSITO 4. MARIA CATALINA GARCIA GARRIDO
5. SILVINA IGLESIAS SAMPOL 5. MONICA LUCENA PEREIRA
6. MANEL PEDREIRA FONT 6. IANNA ARJONA CRUSELLAS
7. MARIBEL CAMAFREITA GARCÍA 7. LAURA SEGUÍ ANOLL
8. CRISTINA BARCELO VIDAL 8. MIREIA REYERO SALAZAR
9. LIDIA MARES DE LA O 9. PERE TORRÀ VILLAREJO
10. EDUARD MARTÍNEZ JUAN 10. XAVIER POZAS YLLUECA
11. SONIA ROLLON GONZÁLEZ 11. GEMA GONZÁLEZ MARTÍNEZ
12. ABDELHAMID SAMADI SAMADI 12. ALBERT LÓPEZ I LARROSA
13. MANOLO BATALLA MUÑOZ 13. JOSEP JOAN COUCELO I ALADID
14. LIDIA MEDINA CORREA 14. ESTHER GIL PERIS
15. DONACIANO OLIVAS PARRAGA 15. PERE BOHIGAS ARGEMÍ
16. AIDA GONZÁLEZ LA TORRE 16. SANDRA CANELADA GRACIA
17. HAMEDEH ALZABEN ABBASI 17. BASEL JUNAIDI MARDINI
Suplents: Suplents:
1. PEP PAGÉS ESTANY 1. XANTAL SOLDEVILA JIMÉNEZ
2. CARME GIMBERNAT BRUNSO 2. ENRIC GARRIGA I BARBERÀ
3. MIGUEL MUÑOZ SÁNCHEZ 3. CARMEL ROSES FALGÀS
       
Candidatura núm. 5:
PARTIDO POPULAR / PARTIT POPULAR (PP)
Candidatura núm. 7:
CIUTADANS – PARTIDO DE LA CIUDADANIA (Cs)
Titulars: Titulars:
1. MANUEL ESCOBAR YEGUA 1. JOSE MANUEL ALVAREZ CUÑAT
2. ANGEL TARRERO GONZALEZ 2. ISABEL MACHADO ROSA
3. CARMEN TENA ALADID 3. LUIS ALEJANDRO FERNANDEZ MARTIN
4. ROSARIO SANTIAGO MORENO 4. RAFAEL MARTIN MARIN
5. ANTONIO ALFONSO CASTAÑO PULIDO 5. MARIA CARMEN GALADI LOPEZ
6. MANUEL GARRIDO LEPE 6. MONTSERRAT GALADI LOPEZ
7. ERIKA CHINCHILLA SANTIAGO 7. DANIEL CERVIÑO LEMA
8. JUAN VICENTE ESCOBAR YEGUA 8. GONZALO JOSE LUIS JULIANI MORENCOS
9. PILAR ROMAÑACH RUIZ 9. FABIANA ANDREA ARIAS PESCI
10. EDUARDO SALGADO MARTIN 10. MARIA LUZ PINEL SOLA
11. MANUEL ESCOBAR ALEJANDRO 11. ROLANDO MICHELET FALQUE
12. ERIC JULIAN VINDEVOGEL SESOYE 12. DIEGO JAVIER COSTA ABAS
13. MANUEL GARRIDO LUQUE 13. MARIA SALUD SERRANO MONTALBAN
14. JOSEFINA MANGAS NEMESIO 14. ENRIQUETA MARTIN JUAREZ
15. MARTINE JEANINE SENAC 15. JESUS DE LA ROSA MOLINA
16. ELIZABETH MESA VEGA 16. ALEXANDRA BETANCOR CASTILLO
17. FERNANDO ABAD RUIZ 17. FERNANDO LOPEZ DE CASTRO FA
Sense suplents Sense suplents
       
Candidatura núm. 6:
Esquerra Republicana de Catalunya – Acord Municipal
(ERC – AM)
Candidatura núm. 8:
LLIURES. DEFENSANT LES LLIBERTATS (LLIURES)
Titulars: Titulars:
1. JOAN PLANA I SAGUÉ 1. PEDRO GOTANEGRA JULIA
2. ESTHER BONATERRA MOLTO 2. IVAN GASCON COSTA
3. ERIC IBÁÑEZ I MARTÍN 3. JORDI BRANCO MATA
4. VERÒNICA MEDINA I FLORES 4. MARIA DOLORS SALA CANELA
5. GERARD TEIXIDÓ I RIVERA 5. MARIA VILA PINO
6. FAYNA POZA I MATÍAS 6. ISABEL GONZALEZ PAYAN
7. MARIA DEL MAR LEÓN I PARULL 7. CELIA DOLORES RUBIO BUENO
8. XAVIER COLL I VILÀ 8. FRANCISCO JESUS TRINIDAD LORENZO
9. MONTSERRAT FRANCH I BARANERA 9. ALBERTO LAGRESA MOTOS
10. JOAQUIM BUSCATÓ I FIGUERAS 10. MONICA PLANAS DORGA
11. ALBA ESTEVE I SÀNCHEZ 11. MARC BALLESTA RIBAS
12. DAVID CAMPÀ I FRIGOLA 12. GEMMA TERESA GOTANEGRA PUJOL
13. GLORIA ROURA I LLORÀ 13. SERGIO ANDRES CARRILLO ENRICH
14. JUSTAFA EL KARROUCHI EL AMMARI 14. LAURENT ESCOLAR CAPEAU
15. JÚLIA LÓPEZ BOLEA 15. MARIA ESTHER MARTINEZ BANQUE
16. ALBERT TORRÀ I BORRAT 16. VICTORIA RIBAS BRIONES
17. LAURA GONZÁLEZ ORTENSI 17. GERARD ENRICH COBO
Suplents: Suplents:
1. JUAN FRANCISCO HORNOS I JIMÉNEZ 1. CATALINA PUJOL FOYE
2. FRANÇOISE LLOANCY I GRATACOS 2. MIGUEL LUNA CABALLERO
3. XAVIER GORRO I GUERRERO    
4. SAFAA HAMDAOUI I KHARBACH    
5. MIQUEL GÓMEZ I MINUBIS    
6. JUDIT BOSCH I LLATAS    
7. FRANCESC X. CALATAYUD I SALA    
8. PAULA TENA I SIMON    
9. OLGA MORENTE I IGLESIAS    
10. EMILI SALELLAS I PASTOR    

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *