El Club Triatló Roses aconsegueix 26 medalles a Sant Feliu de Guíxols

Club Triatló Roses

L'equip del Club Triatló Roses que es va desplaçar a Sant Feliu de Guíxols

De les 27 medalles aconseguides pels esportistes del Club Triatló Roses, 16 van ser d’or, 7 de plata i 2 de bronze

Club Triatló Roses
L’equip del Club Triatló Roses que es va desplaçar a Sant Feliu de Guíxols

Els esportistes del Club Triatló Roses van viatjar acompanyats del tècnic nacional de natació Iván Martín fins a Sant Feliu de Guíxols a competir als Jocs Escolars de Natació de la localitat.
En total va anar, entre nois i noies, 13 socis del club, els quals van deixar la seva petjada com a nedadors, ja que se’n van emportar cap a casa un total de 27 medalles, “no m’ho esperava la veritat, les previsions eren tornar cap a casa amb unes 15 medalles però van aconseguir gairebé 30”, va afirmar Martín, el qual va remarcar quela valoració ha estat molt positiva, perquè en només dos mesos d’entrenament els nois i les noies estan baixant molt les seves marques”.

Cal destacar que de les 27 medalles aconseguides a Sant Feliu de Guíxols, 16 van ser d’or, 7 de plata i 2 de bronze.

Properes competicions

La propera prova en la que competiran els esportistes del Club Triatló Roses serà aquest proper cap de setmana en Vilajuïga, però no serà en natació, sinó en atletisme, en una cursa de muntanya emmarcada en la I Fira de Muntanya i Esports de la població veïna. I ja el 27 de març competiran en un duatló que se celebrarà a Girona.

Resultats de Natació a Sant Feliu de Guíxols:

Judit Tena (Pre-Benjamí): 2 medalles de plata

Julia Ruiz (Benjamí): 1 medalla d’or i una de plata

Sira Cortés (Aleví): 2 medalles d’or

Joana Pagès (Aleví): 4º posició

Zakaria Aatani (Aleví): 2 medalles d’or

Marina Fernández (Infantil): 2 medalles de plata

Alex Tena (Infantil): 2 medalles d’or

Joel Gálvez (Infantil): 1 medalla de plata i una de bronze

Joel Broch (Infantil): 1 medalla de bronze

Mar Cortés (Cadet): 1 medalla d’or

Aleix Soler (Cadet): 2 medalles de plata

Relleus 4×50 Lliures mixt

Infantil: Marina-Julia-Alex-Joel Broch: 2’19”04 – Medalla d’Or

Cadet: Mar-Zakaria-Sira-Aleix: 2’20”86 – Medalla d’Or