Loading...
You are here:  Home  >  Actualitat  >  Current Article

La Nit de l’Esport desvetllarà als millors esportistes i clubs de Roses de l’any

Per   /   30/10/2014  /   No Comentat

Demà divendres el Teatre Municipal de Roses acollirà la celebració de la ‘III Nit de l’Esport’

III Nit de l'EsportDurant la 3ª edició de la Nit de l’Esport, organitzada per l’àrea d’Esports de l’Ajuntament de Roses, es donaran a conèixer els guanyadors de les 6 distincions convocades enguany: a l’esportista més destacat/ada de l’any, a l’equip més destacat, al títol de promoció de l’esport, al títol de projecció esportiva, a la trajectòria esportiva i, per últim, a la menció especial.

D’aquesta manera, Roses retrà homenatge, per tercer any consecutiu, als seus esportistes reconeixen la trajectòria i mèrits assolits durant la darrera temporada en l’àmbit de l’esport.
El lliurament de distincions anirà acompanyat d’exhibicions esportives, com la projecció d’un audiovisual realitzat pel jove rosinc Jaume Cusí, on es mostren els participants i activitats del programa esportiu municipal ‘Gent Gran Activa’.

El gimnàs MEF també hi participarà amb l’exhibició d’un grup d’alumnes d’Helena Payan d’una novedosa disciplina esportiva que cada cop aplega més adeptes, el jumping. Continuant amb la tendència dels últims anys, en què l’Ajuntament ofereix la possibilitat de conduir l’acte a alumnes d’estudis de comunicació, enguany l’acte serà presentat per les estudiants Irene Coll i Laura Gómez.

Els candidats

La proposta dels candidats ha anat a càrrec de clubs i entitats esportius del municipi, cadascun dels quals podia presentar un candidat per categoria. Posteriorment, el Consell Sectorial de l’Esport (òrgan de participació ciutadana que aglutina els diferents agents implicats en el món de l’esport rosinc), va proposar, debatre i avaluar les diferents propostes i va traslladar el llistat de candidats definitius al jurat dels premis.

El passat 9 de novembre aquest jurat, integrat per l’alcaldessa de Roses, Montse Mindan, la regidora d’Esports, Anna Jorquera, el cap del Departament d’Esports, Lluís Noguer, el conseller d’Esports del Consell Comarcal de l’Alt Empordà, Pere Giró i el periodista esportiu Jesús Navarro, va proposar els tres finalistes de cadascuna de les categories:

Distinció: Esportista més destacat/da de l’any

  • Joan Jorquera Cala (Taekwondo). Mèrits esportius 2014
  • Xavi Llamas Boza (Curses de muntanya )
  • Anna Jòdar Portas (bàsquet)

Distinció: Equip més destacat

  • Illa de Rodes- Raid Team
  • Agrupació Esportiva Roses- Equip Aleví “A
  • Club Hàndbol Joventut Roses. Equip benjamí 1

Distinció: Títol de Promoció de l’Esport

  • Grup d’Esports Nàutics Roses
  • Club Ciclista Roses
  • Club Atletisme Roses

Distinció: Projecció Esportiva

  • Joan Joquera Cala (taekwondo)
  • Berta Gelabert (natació)
  • Zakaria Aatani El Mousstachi (natació-GEN)

Distinció: Trajectòria Esportiva

  • Manel Cabeza Gómez (hip-hop)
  • Joan Fajardo Forcadas (bàsquet)
  • Joan Jorquera Navarro (taekwondo)

Per últim, durant la vetllada es proclamarà també el guanyador d’una menció especial, destinada a aquella persona o entitat considerada durant aquest 2014 mereixedora d’un reconeixement especial per la seva aportació en l’àmbit esportiu.

 

    Print       Email

Doneu la vostra opinió

You might also like...

II Curs Internacional d’Arqueologia medieval i moderna

II Curs Internacional d’Arqueologia medieval i moderna de la Ciutadella de Roses

Read More →
%d bloggers like this: