9 són les candidatures que finalment es presenten a la cursa electoral per assolir l’alcaldia de Roses

Eleccions municipals de Roses 2015

Nou candidatures es presenten finalment a Roses per a les eleccions municipals, quatre d’elles per primera vegada

Candidatures a Roses per a les eleccions municipalsLes candidatures que volien ser-hi a la graella de sortida de la cursa electoral per assolir l’alcaldia de Roses tenien temps fins aquest passat dilluns, 20 d’abril, per presentar-se davant la Junta Electoral de la Zona, en aquest cas Figueres.
I el BOP, el Butlletí Oficial de la Província de Girona ha publicat avui, 22 d’abril, les 9 llistes que s’han presentat per a les eleccions municipals a la Vila rosinca. Dos d’elles són de grups polítics fundats expressament per concórrer en aquestes eleccions, Plataforma Cívica de Roses i Rosincs que, per tant, es presenten per primer cop.
Però, aquestes dues formacions polítiques no són les úniques que s’estrenen a Roses en uns comicis electorals, ja que Ciutadans (C’s) també ho fa per primer cop, a l’igual que Unió, que degut a desavinences dins la coalició de CiU, presenten la seva pròpia llista electoral. Les segles de Convergència i Unió, CiU, però, seran a les votacions representades pels convergents rosincs, per tal de no perjudicar els consellers comarcals ni als diputats provincials que hi puguin sorgir.
Destacar que ERC presenta la seva candidatura després de no fer-ho als comicis de 2011, tot i que va donar suport al grup assembleari de Gent del Poble, formació aquesta que es torna a presentar.
Per altra part, els partits polítics que han desaparegut del mapa electoral de Roses són el Grup Independent de Roses, GIR, Ciutadans pel Progrés de Roses, el MSR, Moviment Social Republicà, i ICV-Verds.
Les candidatures que apareixen a sota ho fan en l’ordre pel qual es van presentar davant la Junta Electoral de Figueres. Val a dir que aquestes són les llistes presentades, ja que el proper dilluns, 27 d’abril, el BOP farà públic les llistes proclamades.

Candidatures presentades per a les eleccions municipals de Roses:

Candidatura número 1 – PLATAFORMA CIVICA DE ROSES (PCDR)

1 RAMON VERDAGUER JAQUES
2 LOURDES ESTELA SOSA SASTRE
3 PERE AMER FONDEVILA
4 MARIA CASANELLAS PUNSI
5 CRISTINA PUJOL ALVES
6 CARLOS JEREZ GIJON
7 FAUSTINO OJEDA MORALES
8 MARIA DEL MAR ALVES TERRON
9 MERCEDES GARIN VILLARROYA
10 DAVID BETANCOR MORENO
11 SARA CALAHORRO JIMENEZ
12 ANTONIO BLASCO PRADOS
13 GRAZIELLA MACCHI
14 NURIA GARRIDO CAMPS
15 MILVIA GARDEL
16 PABLO DE LA FUENTE DE PABLO
17 FEDERICO MACAU FABREGA
Suplents
1 MARC RIERA BUSQUETS
2 ALBERTO GAMEZ DIAZ
3 ARNAU ONCINA I PÉREZ
4 MARIA ALVAREZ VILARNAU


Candidatura número 2 – CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)

1 MONTSERRAT MINDAN I CORTADA (MONTSE)
2 CARLES PARAMO I PONSETI
3 JUAN MANUEL FERNANDEZ MARTINEZ (FERDY)
4 MARC DANÉS I ZURDO
5 ANNA JORQUERA I NAVARRO
6 JOSEP MARIA MAS BLANCH I PONCE
7 YOLANDA ROMERO I MORALES
8 FRANCESC ABAD I GRABULOS (KIKO)
9 PERE JUANOLA I GONZALEZ
10 MÒNICA MARCO I JUAN
11 ESTER SEGURA I PAREDES
12 CUSTODIA SÀNCHEZ I CUENCA (CUS)
13 JORDI ALCAIDE I PAIRET
14 MARINA GOTANEGRA I ESTAÑOL
15 ERIC FORTIANA I SASTRE
16 LAIA PAU I GUITART
17 JORDI DANES I JOFRE
Suplents
1 MONTSERRAT SASTRE I GOTANEGRA (MONTSE)
2 PILAR SERRA I VILARRODONA
3 FRANCESC SASTRE I SANCHEZ (PAQUITO)
4 JOAQUIM PRATS I FRANCISCO (QUIMET)
5 JOSEP GODO I GISPERT


Candidatura número 3 – CIUTADANS (C’s)

1 JOSE MANUEL ALVAREZ CUÑAT
2 FERNANDO LOPEZ DE CASTRO FA
3 LUIS ALEJANDRO FERNANDEZ MARTIN
4 ISABEL MACHADO ROSA
5 SORAYA GIMENEZ LAGRESA
6 RAFAEL MARTIN MARIN
7 MAYIDA NIHLAUI VILLA
8 GONZALO JULIANI MORENCOS
9 JUAN MANUEL RUIZ LÓPEZ
10 NORBERTA CAÑIZARES DOMINGUEZ
11 JUAN JOSE LARA HEREDIA
12 CARLOS LOPEZ CALVET
13 DAVID ACEDO JARA
14 MARIA PAZ QUINTANA BELMONTE
15 JOSEFINA MORENO ARASIL
16 DANIEL CERVIÑO LEMA
17 ANGEL PINOS RAMOS
Suplents
1 FRANCISCO GONZALEZ VELEZ
2 MARIA LUZ PINEL SOLA
3 MARIA CONCEPCIÓN BERENGENA CANO


Candidatura número 4 – ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA – ACORD MUNICIPAL (ERC – AM)

1 JOAN PLANA I SAGUÉ
2 ÈRIC IBAÑEZ I MARTÍN
3 VERÓNICA MEDINA I FLORES
4 GERARD TEIXIDÓ I RIVERA
5 JÚLIA LÓPEZ I BOLEA
6 ALBERT TORRÀ I BORRAT
7 GERARD OLIVÉ I PALTRÉ
8 ALBA GÓMEZ I RIGAU
9 FAYNA POZA I MATÍAS
10 CARLES TRIAS I BOSCH
11 DAVID PALÓS I MAGESTER
12 JOAQUIM BUSCATÓ I FIGUERAS (Independent)
13 ROSA FAIXÓ I GRAU
14 MUSTAPHA EL KARROUCHI (Independent)
15 RAQUEL DÍAZ I GONZÁLEZ
16 DAVID CAMPÀ I FRIGOLA
17 HELENA THOMAS I CORTADA
Suplents
1 EMILIO SALELLAS I PASTOR
2 ALBERT MORENO I SAGRERA
3 JUDIT BOSCH I LLATAS
4 MIQUEL TORRES I CROS (Independent)
5 ANNA CRISTINA DONAT I VILCHEZ (Independent)
6 ROSA MARI GABARRÓ I JUNYENT
7 ENRIC ROMA I PUJOL
8 FRANCESC X. CALATAYUD I SALA
9 CLÀUDIA LÓPEZ I VILA (Independent)
10 JOAN PUJOL I SERRA (Independent)


Candidatura número 5 – GENT DEL POBLE DE ROSES (GDPR)

1 FRANCESC GINER BALLESTA
2 FELIX LLORENS PALOU
3 IANNA ARJONA CRUSELLAS
4 JORDI ABADAL I CORTADA
5 SANDRA CANELADA GRACIA
6 BASEL JUNAIDI MARDINI
7 SUSANA RODRÍGUEZ VIDA PAOLINI
8 ALBERT LÓPEZ LARROSA
9 MIREIA REYERO SALAZAR
10 PERE TORRÀ VILLAREJO
11 ENRIC GARRIGA I BARBERÀ
12 PERE BOHIGAS ARGEMÍ
13 LAURA SEGUÍ ANOLL
14 XAVIER POZAS YLLUECA
15 LIDIA GINER BALLESTA
16 EDGAR D’ANDREA
17 CARMELO ROSES FALGÀS
Suplents
1 ESTHER GIL PERIS
2 ADRIÀ GINER PUIGDOMÈNECH
3 SILVIA FARGAS ARBONES
4 MARIA BRONSOMS BERNADÓ


Candidatura número 6 – PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA – CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)

1 OLGA SIMARRO ROJAS
2 ANTONIO RODRIGUEZ LOPEZ
3 MANUEL BUENO REYES
4 MANUEL PEDREIRA FONT
5 AIDA LATORRE GONZALEZ
6 EDUARDO MARTÍN SALGADO
7 SUSANA BUENO REYES
8 FRANCISCO ROLLÓN GONZÁLEZ
9 JUAN RIVERA PEREZ
10 SONIA ROLLON GONZALEZ
11 ESTEFANIA MARTIN BAREA
12 MANUEL BATALLA MUÑOZ
13 DIEGO AMARO FERNANDEZ BEJINES
14 MARIA FRANCISCA ALAVES ALEGRE
15 JOSEP PAGES ESTANY
16 VIRGINIA FORTES LUCAS
17 FERRAN CASALS GONZALEZ


Candidatura número 7 – PARTIT POPULAR DFE CATALUNYA / PARTIDO POPULAR DE CATALUÑA (PP)

1 MANEL ESCOBAR YEGUA
2 ANGEL TARRERO GONZALEZ
3 CARLOS LOPEZ EXPOSITO
4 CARMEN TENA ALADID
5 EVA MAYOR GUARDIOLA
6 JOSE MARIA BAZAN MARRUECOS
7 JOSE PEREZ CARRASCO
8 RUBEN WINNENBROCK HIDALGO
9 ROSARIO SANTIAGO MORENO
10 PILAR ROMAÑACH RUIZ
11 ANTONO A. CASTAÑO PULIDO
12 OSCAR FUSTE FASSIER
13 FERNANDO MARTIN RUIZ
14 INES ALEGRE LLINARES
15 OLIVIA CHAMORRO CANILLOS
16 FERNANDO JOSE ABAD RUIZ
17 MARTINE JEANINE SENAC
Suplents
1 JOSEFINA MANGAS NEMESIO
2 JOSE LUIS TARRERO OJEDA


Candidatura número 8 – UNIO MUNICIPAL DE CATALUNYA (UMdC)

1 JOSE ANTONIO VALDERA MARTIN
2 ANTONIO CARRASCO CARRASCO
3 EVA CONCEPCIÓN BUENO CUADROS
4 JOSE GARCÍA CANGA “PIPPO”
5 SANDRA CHAMPETIER PUJOLAR
6 FRANCISCO JESUS TRINIDAD LORENZO
7 MONTSERRAT SANJAIME SOTO
8 MIGUEL ANGEL MUÑOZ SANCHEZ
9 SHAILA RITTER MUÑOZ
10 JOSE MARIA MARTINEZ CHINCHILLA
11 NICOLASA DEL PUERTO GALLARDO “NICOLE”
12 LUCIANO ROJAS CASTAÑO “LUCI”
13 EUGENIO DEL PUERTO GALLARDO
14 FLORIDANA CHITU CHITU “DANA”
15 ALBERTO LAGRESA MOTOS
16 MARIA CONCEPCIÓN DÍAZ REINÉ “CONCHI”
17 MARC ARMENGOL CARRASCO
Suplents
18 XAVIER COLL VILÀ


Candidatura número 9 – ENTESA (ROSINCS – E)

1 FRANCISCA GUIJARRO MUÑOZ
2 DAVID TERRONES PÉREZ
3 JOSÉ GÓMEZ VEGA
4 SILVIA JURADO HERMIDA
5 MARIA MERCÉ FÀBREGA HOMS
6 YOLANDA BATLLORI BERENGUER
7 ADAN CASADO MOMBLAN
8 TUDOR PRIGORIAN
9 BLANCA RUT RODRÍGUEZ RÍOS
10 NOUREDDINE EL MAKOUBI EL FELLAH
11 JUAN GUTIÉRREZ TRUJILLO
12 DIANA CASADO MOMBLAN
13 ANNA PALOU FORT
14 JORGE FERNÁNDEZ JAIMEZ
15 EDUARDO JURADO LÓPEZ
16 HECTOR CARRILLO GUIRAO
17 RENATE BRIGITTE DEUFEL
Suplents
18 SARA JURADO HERMIDA