El F.P.E. Olot s’emporta el triomf a la 1ª Lliga Interclubs de Pesca Surfcàsting de Girona

C.P.E.R. La Perola

Pescadors del F.P.E. Olot, campió de la 1ª Lliga Interclubs de Pesca Surfcàsting de Girona

Dos clubs de Pesca pertanyents a municipis de l’interior, Olot i Cassà de la Selva, relegen a la darrera a l’únic club de pesca de la lliga amb seu a la costa, el CPER La Perola de Roses

Lliga Interclubs de Pesca Surfcàsting de Girona
Pescadors del F.P.E. Olot, campió de la 1ª Lliga Interclubs de Pesca Surfcàsting de Girona

El F.P.E. Olot va guanya la primera Lliga Lliga Interclubs de Pesca Surfcasting de Girona, tant a la categoria de Clubs com a la individual, després de disputar-se el passat dissabte, a la platja de l’Estartit, la tercera i darrera prova de la lliga.
Tot i que l’amfitrió d’aquest darrer concurs, el 4 Jotes Cassà de la Selva, va ser el guanyador de la prova, els punts acumulats al llarg de les tres jornades de les que s’ha composat la lliga, van donar com a campió al club d’Olot a l’aconseguir un total de 357 punts, deixant als de Cassà en segona posició amb 322 punts i als rosincs del C.P.E.R La Perola en darrer lloc, amb 313 punts (vegeu classificació).

Pel que respecte a nivell individual, l’olotí Ernest López va ser el guanyador a l’Estarti, amb dues captures que van fer 1.100 grs, seguit de Ramon Olzina, també d’Olot, amb 730 grs i del gironí, però pertanyent al club rosinc de La Perola, Miguel Haro, amb 700 grs.
La classificació final de la general individual va donar com a guanyador al també pescador d’Olot Pol Muro, amb 81 punts, seguit d’Ernest López, amb 68 punts i Miguel Haro amb 64 punts (vegeu classificació).

D’aquesta el F.P.E. Olot es va emportar el campionat a les dues categories de la primera Lliga Interclubs de Pesca de les comarques gironines.

Lliga Interclubs de Pesca Surfcàsting de Girona

La Lliga Interclubs de Pesca Surfcàsting de Girona va ser creada, a principis d’aquest any per tres clubs de pesca de la demarcació, el F.P.E. Olot, el 4 Jotes Cassà de la Selva i el C.P.E.R La Perola de Roses.
Cadascú dels  tres clubs s’encarregaria d’organitzar un concurs. El primer, que es va desenvolupar a Roses, va anar a càrrec de La Perola, el segon ho va fer el club d’Olot a Empuriabrava i aquest tercer al platja de l’Estartit organitzat pel 4 J.

Per poder participar s’havia de ser socis de qualsevol dels tres clubs, i en total han participat, en almenys una prova, entre 30 i 50 pescadors provinents de la demarcació de Girona.
Segons els responsables dels respectiu clubs, la creació d’aquesta Lliga Interclubs de Pesca Surfcasting de Girona  “ha estat un encert i per al proper any tenim previst tormar-la a organitzar, ja que l’armonia i el ‘bon rotllo’ entre els pescadors de tots tres clubs ha predominat en cadascuna de les tres proves per sobre de la competició”.

I LLIGA INTERCLUBS DE SURFCÀSTING

CLASSIFICACIÓ FINAL CLUBS

1 F.P.E. OLOT 357 ptos
2 4 JOTES CASSÀ DE LA SELVA 323 ptos
3 C.P.E.R. LA PEROLA 320 ptos

I LLIGA INTERCLUBS DE SURFCÀSTING

CLASSIFICACIÓ GENERAL FINAL INDIVIDUAL

Clas. Nom Club Punts
1 Pol Muro F.P.E. Olot 81 ptos
2 Ernest López F.P.E. Olot 68 ptos
3 Miguel Haro C.P.R. La Perola 64 ptos
4 Viti Alonso F.P.E. Olot 62 ptos
5 Rafael Artacho Quatre Jotes Cassà 62 ptos
6 Xavier Rotllant Quatre Jotes Cassà 62 ptos
7 Alberto Fernández C.P.R. La Perola 53 ptos
8 Emilio Rueda C.P.R. La Perola 52 ptos
9 Àlex Casanellas Quatre Jotes Cassà 51 ptos
10 Javier Crespo C.P.R. La Perola 50 ptos
11 Pepe Rodríguez C.P.R. La Perola 44 ptos
12 Ferran Buixeda F.P.E. Olot 43 ptos
13 Albert Palomeras Quatre Jotes Cassà 43 ptos
14 Carles Molina F.P.E. Olot 42 ptos
15 José Cantero Quatre Jotes Cassà 40 ptos
16 Ramon Olzina F.P.E. Olot 37 ptos
17 Marc Vissi F.P.E. Olot 35 ptos
18 Eva Espuña F.P.E. Olot 31 ptos
19 Xavi Aguilera Quatre Jotes Cassà 30 ptos
20 Adrià Ballesta C.P.R. La Perola 30 ptos
21 Jaume Mestres Quatre Jotes Cassà 29 ptos
22 Josep Pereda Quatre Jotes Cassà 27 ptos
23 Ramon Muñoz Quatre Jotes Cassà 26 ptos
24 Marc Casanellas Quatre Jotes Cassà 26 ptos
25 Xicu Pagés  F.P.E. Olot 22 ptos
26 Francesc Jordà F.P.E. Olot 22 ptos
27 Miquel Rabasseda F.P.E. Olot 21 ptos
28 Micki Sánchez C.P.R. La Perola 20 ptos
29 Jordi Segura C.P.R. La Perola 19 ptos
30 Juan Tena C.P.R. La Perola 17 ptos
31 Enric Roca Quatre Jotes Cassà 14 ptos
32 José Moral C.P.R. La Perola 13 ptos
33 Josep Palomeras Quatre Jotes Cassà 12 ptos
34 Jordi Olivares F.P.E. Olot 8 ptos
35 Manel Coll C.P.R. La Perola 8 ptos
36 Pedro Pabllo C.P.R. La Perola 7 ptos
37 Alejandro Soria C.P.R. La Perola 5 ptos
38 Alberto Vallejo C.P.R. La Perola 5 ptos
39 Luque Arjona C.P.R. La Perola 5 ptos
40 J. Carles Pedret Quatre Jotes Cassà 5 ptos
41 Albert Comas Quatre Jotes Cassà 4 ptos
42 Antoni Gutiérrez C.P.R. La Perola 3 ptos
43 Toni Molina Quatre Jotes Cassà 2 ptos
44 Angel Alavés C.P.R. La Perola 2 ptos
45 José Antonio González C.P.R. La Perola 2 ptos
46 Jaume Marginet 4 Jotes Cassà de la Selva 2 ptos
47 Toni Ortíz C.P.R. La Perola 1 ptos
48 Toni Castillo C.P.R. La Perola 1 ptos
49 Emili García Quatre Jotes Cassà 1 ptos
50 Tomás Contreras Quatre Jotes Cassà 1 ptos
51 Ferran Olzina F.P.E. Olot 1 ptos
52 Robert Vergés F.P.E. Olot 1 ptos
53 Manolo Herruzo C.P.R. La Perola 1 ptos
54 Ana Pérez C.P.R. La Perola 1 ptos
55 José Antonio Cruz F.P.E. Olot 1 ptos