L’A.E. Roses es presenta per a la temporada 2014-15 de futbol en el seu camí de ser un referent del futbol base gironí

A.E. Roses

Jugadors, entrenadors, delegats i directiva de l'A.E.Roses de la temporada 2014-15 / Foto: arxiu

L’Agrupació Esportiva Roses presenta als 16 equips del club que afrontaran una nova temporada de futbol en les seves respectives lligues

A.E. Roses
L’Agrupació Esportiva Roses temporada 2014-15

Enguany fa sis anys que l’Agrupació Esportiva Roses “va iniciar el seu projecte d’esdevenir en un club model del futbol base de la comarca de l’Alt Empordà i la demarcació de Girona”, va afirmar el president de l’entitat, Sergi López durant la presentació dels 16 equips del club per aquesta temporada de futbol 2014-15. I va prosseguir dient “que és un repte que volem assolir per a la celebració del centenari de l’Agrupació Esportiva Roses, d’aquí a sis anys, al 2021”.

Unes paraules que va pronunciar López davant els pares i mares dels jugadors, el delegat del àrbitres de Figueres, Rafel Pérez, el delegat de la Federació Catalana de Futbol a l’Alt Empordà, Manel Nuñez, i les autoritats municipals que van assistir en representació de l’Ajuntament de Roses, la regidora d’Esports, Anna Jorquera, la regidora d’Ensenyament, Sílvia Useros i el regidor de Festes i Carnaval, Juan M. Fernández.

A.E. Roses
D’esquerra a dreta: Juan M. Fernández, Sílvia Useros, Sergi López Rafel Pérez, Manes Nuñez i Anna Jorquera

Després d’agrair el president l’esforç dels pares, mares i del consistori rosinc per fer realitat una temporada de futbol més al municipal de Mas Oliva va cedir la paraula a Jorquera, la qual va desitjar que “aquest any sigui tant o millor que la temporada passada”, en la qual el primer equip va pujar a 2ª Catalana i l’Aleví A, que va assolir l’ascens a Preferent. En aquest sentit, la regidora d’Esports va emplaçar als assistents a assistir a la III Nit de l’Esport de Roses, que se celebrarà el 31 d’octubre, ja que “l’Aleví A, enguany Infantil B, està nominat per optar a la distinció d’equip més destacat de l’any”.

Després dels actes de presentació dels 228 jugadors, entrenadors i delegats/des dels 16 equips del club es va disputar el partit dels Cadet A que enfrontava a l’equip contra els Pals Atlètic.

Llistat dels 16 equips de l’A.E. Roses i galeria de fotos:

EQUIPS AGRUPACIÓ ESPORTIVA ROSES TEMPORADA 2014-15

JUVENIL
JUGADORS Jordi Taulera
Jan Ruiz
Ferran Flor
Javier Toste
Alexander Rodríguez
Josep Mª Campà
Àlex Baiges
Joan Sabarí
Adrià Casas
Sebastian Jaramillo
Mohamed Batis
Taufik Agbalou
Dimitri Naranjo
Ebrahim L’Bahri
Asade Chentouf
Soufiane Ouaich
Ivan García
ENTRENADOR Marc Colomeda
DELEGAT Joan Sabarí
CADET
JUGADORS Pavlo Bylo
Ruben Gallego
Andrés García
Neiar Al Junaydi
Redwan Dahbi
Pedro Paulo Santos
Angel Campos
Joaquim Reda
Marín Saavedra
Diego Pérez
José González
Zakaria Chentouf
Marc Zhrivov
Christian Sánchez
Víctor Maluquer
Haron Lbahri
Zouahir Achhab
Amin Mansour
Souahib Batis
Daniel Martínez
ENTRENADOR Hicham Al Hamidi
INFANTIL A
JUGADORS Oscar Rodríguez
Nicolás Barreto
Eric López
Xavier Palou
Mohamed Ghazali
Martín Muñoz
Marc Hernández
Jamal Bozidi
Gerard Arroyo
Jimmy Robinson
Abdeslam Haddi
Angel Rodríguez
Ruben Espejo
Mohsin Abouzahara
Yousef Boujemai
Ibrahim Touiher
Garoe Barneo
Yassin Acherkouk
Gianni Muscolino
ENTRENADOR Eric Pérez
INFANTIL B
JUGADORS Pol Flor-Laguna
Franciso Blanco
Roman Bylo
Tarik Saadoun
Riduan El Basri
Sergi Jurado
Marc Borràs
Suleiman Batis
Alejandro Montoro
Eduard Meana
Martí Mumbrú
Moussa Chentouf
Joan Deusedas
Pol Pujol
Souleiman Agbalou
Mohamed Benslimane
Pedro Assis Leite
ENTRENADOR Ramon Pérez
DELEGAT Juan Luis Carmona
ALEVÍ A
JUGADORS Cristian Montoro
Esteban Infante
Hugo Martínez
Akram El Mouak
Sergio Castilla
Raul Vázquez
Mauro Galli
Mario Cáceres
Esteve Guillamet
Heribert Coll
ENTRENADOR Marc Colomeda
DELEGADA Laura Bes
ALEVÍ B
JUGADORS Alvaro Mendoza
Sergi Ribas
VíctorPérez
Eric Astaiev
Mustafa Agharbi
Aitor Aguilera
Àlex Cecilia
Omar Haddi
Maias Al Junaidy
Morad Alilou
Carlos Manuel López
Mohamed Achraf
Adil Alouat
ENTRENADOR Juan José Muñoz
DELEGADA Mª Carmen Valdera
ALEVÍ C
JUGADORS Marc Mallol
Joel Sastre
Salaheddine Mazguari
Sergio Del Puerto
Adrià Villalón
Iu Ferrer
Djamel Dine Chekired
Martí Bartra
Miquel Zaragoza
Marcos Robles
Sulaiman Ouaichi
Luis Dasilva
Max Bradshaw
ENTRENADOR Ricardo Álvarez
DELEGADA Estefania Pérez
BENJAMÍ A
JUGADORS Pol Font
Pol Ribera
Mario Gaitán
Raul Martínez
Àlex Giner
Andrei Escribano
Aleix Aguilera
Oriol Singla
Hossan Ettayyby
Matías Escalante
Roger Martínez
David Matas
Leanid Hleizer
ENTRENADOR Hicham Al Hamidi
BENJAMÍ B
JUGADORS

Hugo Cardosa

Cristian Gómez
Luca Vidal
Dani Domínguez
Daniel A. Fiter
Adam El Makoubi
Tomàs González
Matías Maggio
Mohamed El Asri
José Miguel Valdés
Mohamed Temlali
Iker Cordero
ENTRENADOR Eduard Ortega
DELEGADA Joanna Montero
BENJAMÍ C
JUGADORS Miquel Soler
Genís Pinart
Roger Vila
Eric Sánchez
Enric Prats
Martí Prats
Pol Rosell
Gifré Abad
Adrià Curiel
Kilian Pérez
Marc Sabadí
Àlex Laguna
Joan Zaragoza
ENTRENADORA Cristina Pont
DELEGAT Genís Pinart
PREBENJAMÍ A
JUGADORS Àlex Raset
Ian Raset
Aleix Borrat
Mario Rodríguez
Pau Ruiz
Mehdi Doudouh
Obai Doudouh
Genís Mora
Marouan Benaissa
Iker García
Pol Cusí
Marc Mas Blanch
ENTRENADOR Xavier Huguet
PREBENJAMÍ B
JUGADORS Pau Borras
Bernat Llorens
David Triguero
Wail El Ouarichi
David Castilla
Alguer Zambrana
Miroslav Bylo
Haytam El Frimi
Bilal El Basri
Nil Cardosa
Marc Parals
Martí Furcat
ENTRENADOR Josep Rodrigues
PREBENJAMÍ C
JUGADORS Nicolás Sánchez
Ian Gallego
David González
Miquel Toribio
Adam Maadi
Jan Puigmal
Blai Vílchez
Daniel Márquez
Raul Márquez
Francesc Sabé
Omar Masri
Aniol Oliver
Maruan El Asri
Ion Pérez
ENTRENADOR Xavier Fages
DELEGADA Laura Bes
ESCOLETA 2009
JUGADORS Albert Pallarés
Mauro Valdera
Pau Sánchez
Héctor Ortíz
Oriol Martínez
Sergi López
Louay Ettayybi
Adam El Ouariachi
Jan Fornas
Daniel Georgian
Pau Roig
ENTRENADOR Marc Fages
ENTRENADOR Fabio Felipe Nascimento
DELEGADA Sara Padilla
CAGANIUS 2010
JUGADORS Martí Sala
Sergi Curto
Joel Arévalo
Cristian Mejías
Alvaro Fernández
Raul Ramon
Iñaki De la Macorra
Robert Díaz
David Laguna
Lluís Blázquez
ENTRENADOR Eduard Ortega
ENTRENADOR Hicham Al Hamidi
PRIMER EQUIP – SEGONA CATALANA
JUGADORS Eduard Sastre
Jaume Sastre
Diego Toyos
Frank Caballero
Cristian Raño
Xavier Fages
Marc Llopis
Hicham Al Hamidi
Eric Pérez
Marc Vélez
Julià Genovés
Xavier Ceballos
David Álvarez
Carlos Herrera
Marc Fages
Mahamadu Jawara
Oscar González
Albert Sala
Angel Laari
ENTRENADOR Eduard Ortega
DELEGAT Juan José Muñoz
MATERIAL Lluís Puig ‘Gari’
FISIOTERAPEUTA Angels Bagué