L’A.E. Roses presenta un projecte de “continuisme” amb l’objectiu de mantenir les categories dels seus equips

A.E. Roses

Moments de la presentació de la temporada 2015-16 de l'A.E. Roses

El president de l’A.E. Roses afirma que la 3ª Catalana, on juga el primer equip, és l’adequada per la situació economia del club

A.E. Roses
Moments de la presentació de la temporada 2015-16 de l’A.E. Roses

Austeritat econòmica però amb les comptes sanejades. Així es va presentar el club de futbol de l’A.E. Roses davant el seu públic per afrontar la temporada 2015-16. Uns comptes tan sanejats que “som un dels únics clubs de Girona que tenim els nostres entrenadors i auxiliars afiliats a la Seguretat Social amb un contracte laboral i ho podem assolir gràcies a la bona gestió econòmica”, va dir el president del club als assistents a la presentació dels 18 equips i 234 jugadors que afrontaran la nova temporada de futbol.

I l’objectiu d’aquest 18 equips no és altre que mantenir la categoria “el Cadet en primera divisió i el primer equip en 3ª Catalana que és la categoria adequada per la situació econòmica del club” va assenyalar López, per matisar que “pel que fa al pressupost estem en moment dolç i la paraula a seguir és continuisme, no és augmentar ni aspirar a més, perquè crec que aquest és el punt on hauríem d’estar”.

A la presentació de la nova temporada de futbol de l’A.E. Roses també va fer acte de presència el representant de la Federació Catalana de Futbol a Girona, Manel Nuñez, l’alcaldessa de Roses, Montse Mindan i el regidor d’Esports, Juan M. Fernández.

Nuñez es va dirigir als pares i mares i als jugadors per assenyalar “feu cas dels entrenadors i oblideu-vos dels vostres pares quan jugueu al futbol”, i al públic assistent per manifestar “i als pares i mares deixeu als entrenadors que facin el seu treball”.

Per la seva banda, Montse Mindan, va felicitar al club “per haver consolidat un projecte esportiu”, i es va dirigir també als jugadors per manifestar que “més enllà dels èxits esportius que aconseguireu, gaudiu i passeu-vos bé”.

Després dels parlaments, tots els jugadors, entrenadors, delegats i la resta del personal del club van realitzar un mosaic per fer la figura de l’escut amb cartolines taronges i vermelles, els colors que identifiquen a l’A. E. Roses.

EQUIPS AGRUPACIÓ ESPORTIVA ROSES TEMPORADA 2015-16

PRIMER EQUIP – TERCERA CATALANA
JUGADORS Eduard Sastre
Xavier Fages
Oscar González
Hicham Al Hamidi
Aidel El Amrani
Marc Vélez
Diego Soria
Robert Fernández
Sergio Feria
Pau Rosell
David Álvarez
Ismail Chaabouchi
Karim Jmili
Soufiane Acherouk
Marc Llopis
Carles Giménez
Bruno Gomes
Xavier Moreno
ENTRENADOR Gabriel Maragall
2º ENTRENADOR Marc Colomeda
DELEGAT Juanjo Muñoz
EN. MATERIAL Lluís Puig
FISIOTERAPEUTA Angels Bagué
ENT. PORTERS José Bazán
JUVENIL A
JUGADORS Jordi Taulera
Ferran Flor Jan Ruiz
Alexander Rodríguez
Josep Mª Campà
Àlex Baiges
Joan Sabarí
Adrià Casas
Mohamed Batis
Taufik Agbalou
Mohamed Ouaich
Daniel Martínez
Joan Badua
José Cano
Andrés Rodríguez
Neiar Al Junaydi
Marc Morro
Marc Sánchez
ENTRENADOR Marc Colomeda
DELEGAT Joanna Montero
JUVENIL B
JUGADORS Zouair Achhab
Asade Chentouf
Ruben Gallego
Andrés García
Pedro Paulo Santos
Angel Campos
Marc Zharikov
Joaquim Reda
Sebastian Jaramillo
Marín Saavedra
Haron Lbahri
Ibrahim Touiher
Garoe Barneo
Ricardo Tony Rodríguez
César Alcazar
Amin Acherouk
Alexis Gómez
Sergi Tous
Sohaib Lachkar
ENTRENADOR Guillerom Marchesi
DELEGAT Víctor Dragón
CADET A
JUGADORS Pavlo Bylo
Pol Flor-Laguna
Zakaria Chentouf
Cristian Sánchez
Roman Bylo
Riduan El Basri
Sergi Jurado
Marc Borràs
Suleiman Batis
Alejandro Montoro
Eduard Meana
Moussa Chentouf
Mohamed Ghazali
Martín Muñoz
Marc Hernández
Pedro Assis Leite
Tarek Saadoun
Diego Pérez
Wail Belarbi
ENTRENADOR Ramon Pérez
DELEGAT Felipe Plazas
INFANTIL A
JUGADORS Francisco Blanco
Cristian Montoro
Joan Deusedas
Souleiman Agbalou
Mohamed Benslimane
Gerard Arroyo
Jimmy Robinson
Hugo Martínez
Sergio Castilla
Mauro Galli
Esteve Guillamet
David Romero
Yassin Acherkouk
ENTRENADOR Gabriel Maragall
2º ENTRENADOR Fabio Felipe
DELEGADA Laura Bes
INFANTIL B
JUGADORS Gianni Muscolino
Nicolás Barreto
Eric López
Àngel Rodríguez
Ruben Espejo
Moshin Abouzahara
Raúl Vázquez
Mario Cáceres
Alvaro Mendoza
Sergi Ribas
Eric Astaviev
Mustafa Agharbi
Adil Alouat
José Cámara
Iker Lagune
Jorge Sánchez
Alex Díaz
Kenzo Oliva
ENTRENADOR Robert Fernández
DELEGAT Antoni Mendoza
JUGADORS Marc Mallol
Heribert Coll
Aitor Aguilera
Alex Cecilia
Joel Sastre
Iu Ferrer
Martí Bartra
Luis Da Silva
Miquel Zaragoza
Adrià Villalon
ENTRENADOR Ricardo Alvarez
DELEGADA Mª Carmen Valdera
ALEVÍ B
JUGADORS Carlos Manuel López
Salaheddine Mazguari
Djamel Dine Chekired
Marcos Robles
Sulaiman Ouaichi
Roger Martínez
David Matas
Daniel Barrero
Jaouad Boukalai
Adrián Díaz
Sohaib Naciri
Max Ventura
ENTRENADOR José Rodríguez
DELEGAT Xavier Matas
ALEVÍ C
JUGADORS Aleix Aguilera
Pol Font
Pol Ribera
Raul Martínez
Àlex Giner
Andrei Escribano
Maias Al Junaidy
Hossan Ettayyby
Matías Escalante
ENTRENADOR Hicham El Hamidi
DELEGAT Bruno Ribera
BENJAMÍ A
JUGADORS Miquel Soler
Genís Pinart
Roger Vila
Eric Sánchez
Enric Prats
Martí Prats
Pol Rosell
Gifré Abad
Marc Sabadí
Kilian Pérez
Alguer Zambrana
Hugo Cardosa
ENTRENADOR Ramón Pérez
DELEGAT Genís Pinart
BENJAMÍ B
JUGADORS

Luca Vidal

Dani Domínguez
Adam El Makoubi
Tomàs González
Matías Maggio Daniel A. Fiter
Mohamed El Asri
Mohamed Temlali
Iker Cordero
Adrià Curiel
Àlex Laguna
Marc Baiges
Aitor García
Àlex Parraga
ENTRENADOR Ricardo Alvarez
DELEGADA Joanna Montero
BENJAMÍ C
JUGADORS Àlex Raset
Ian Raset
Aleix Borrat
Mario Rodríguez
Pau Muñoz
Eric Ruiz
Genís Mora
Iker García
Pol Cusí
Zaid Zahidi
Erik Rodríguez
Robert Fernández
Lluís Mora
ENTRENADORA Cristina Pont
DELEGAT Genís Pinart
BENJAMÍ D
JUGADORS Pau Borras
Bernat Llorens
Marouan Benaissa
Wail El Ouarichi
David Castilla
Miroslav Bylo
Haytam El Frimi
Bilal El Basri
Nil Cardosa
Marc Parals
Martí Furcat
Marc Mas Blanch
Alejandro Humanes
ENTRENADOR Aidel El Amrani
2º ENTRENADOR Asade Chentouf
DELEGADA Lídia López
PREBENJAMÍ A
JUGADORS Ian Gallego
Miquel Toribio
Adam Maadi
Jan Puigmal
Daniel Márquez
Raul Márquez
Francesc Sabé
Omar Masri
Yoni Troi
Martí Roig
Adam Ballaoui
ENTRENADOR Oscar González
2º ENTRENADOR Juan Luis Castillo
DELEGAT Marc Roig
PREBENJAMÍ B
JUGADORS Nicolás Sánchez
David González
Blai Vílchez
Aniol Oliver
Maruan El Asri
Ion Pérez
Renzo Minnini
Víctor Quintana
Lluís Romero
Nil Singla
ENTRENADOR Hicham El Hamidi
DELEGAT Juan Pérez
PREBENJAMÍ C
JUGADORS Albert Pallarés
Mauro Valdera
Pau Sánchez
Héctor Ortíz
Oriol Martínez
Sergi López
Louay Ettayybi
Adam El Ouariachi
Jan Fornas
Daniel Georgian
Pau Roig
Hugo Esteso
Oriol Cortés
Zaid Yermak
ENTRENADOR Ismail Chaabouchi
AJ. ENTRENADOR Pavlo Bylo
AJ. ENTRENADOR Ruben Gallego
DELEGAT José Antonio Sánchez
ESCOLETA
JUGADORS Martí Sala
Sergi Curto
Joel Arévalo
Robert Díaz
David Laguna
Cristian Mejías
Nael Yakin
Juan Carlos Pino
Manuel Ester
Alan Montes
Max Plana
ENTRENADOR Marc Colomeda
2º ENTRENADOR Mohamed Batis
DELEGADA Sara Padilla
CAGANIUS 2011
JUGADORS Biel Sastre
Pol Sabadí
Guiu Cortés
Rayan Agharbi
Alex De la Rosa
DELEGADA Estefania Pérez