Nou servei de bus que circumval·la el Cap de Creus a partir d’aquest dimecres, 1 de juliol

Servei bus al Cap de Creus

Nou servei de bus a partir de dimecres que circumval·la el Cap de Creus

El servei tindrà 6 expedicions al dia i farà el recorregut entre Cadaqués, Perafita, Port de la Selva, Selva de Mar, Llançà, Vilajuïga, Pau, Palau-saverdera i Roses

Servei bus al Cap de Creus

Territori i Sostenibilitat posa en servei aquest dimecres, 1 de juliol, un nou servei de bus que circumval·larà els municipis del Cap de Creus. Tindrà 6 expedicions al dia (3 d’anada i 3 de tornada) durant els mesos de juliol i agost i farà el recorregut entre les següents poblacions: Cadaqués (estació), Perafita, Port de la Selva, Selva de Mar, Llançà, Vilajuïga, Pau, Palau-saverdera i Roses (estació). La resta de l’any funcionarà els dissabtes, diumenges i festius.

L’objectiu d’aquest servei és oferir noves comunicacions que no existien, com per exemple, la comunicació directe entre Roses i Llançà, o entre Llançà o Vilajuïga amb Cadaqués i aprofitar la naturalesa turística de la zona i l’existència del parc natural de Cap de Creus. Per aquest motiu, els preus són especials:

  • 1 dia: 9 euros adult i 6 euros menors de 12 anys.
  • 2 dies: 16 euros adult i 10 euros menors de 12 anys.

Els horaris i les parades són els següents:

Línia: Circumval·lació Cap de Creus

Ordre parades anada

Horaris

Cadaqués (estació) 11.00 h 15.15 h 17.15 h
Perafita 11.10 h 15.25 h 17.25 h
El Port de la Selva 11.30 h 15.45 h 17.45 h
La Selva de Mar (cruïlla) 11.32 h 15.47 h 17.47 h
Llançà 11.45 h 16.00 h 18.00 h
Vilajuïga 12.00 h 16.15 h 18.15 h
Pau 12.02 h 16.17 h 18.17 h
Palau-saverdera 12.05 h 16.20 h 18.20 h
Roses (estació) 12.15 h 16.30 h 18.30 h
Ordre parades tornada

Horaris

Roses (estació) 9.45 h 14.00 h 16.00 h
Palau-saverdera 9.55 h 14.10 h 16.10 h
Pau 9.58 h 14.13 h 16.13 h
Vilajuïga 10.00 h 14.15 h 16.15 h
Llançà 10.15 h 14.30 h 16.30 h
La Selva de Mar (cruïlla) 10.27 h 14.42 h 16.42 h
El Port de la Selva 10.30 h 14.45 h 16.45 h
Perafita 10.40 h 14.55 h 16.55 h
Cadaqués (estació) 11.00 h 15.15 h 17.15 h

 

La targeta T-10/120 i el Figueres-Albanyà

La nova targeta multiviatge T-10/120 entre les comarques de la Costa Brava centre i nord amb Barcelona que permetrà viatjar amb descomptes de fins al 50% s’implantarà també a partir de dimecres, 1 de juliol. Es tracta de la segona fase del desplegament d’aquest abonament a les comarques gironines. Al juny es va posar en servei a les comarques de la Garrotxa, Pla de l’Estany i la Selva i al setembre, amb l’inici del curs escolar, s’implantarà al corredor Figueres-Girona-Barcelona.

Preu T-10/120: 10 euros el trajecte (descomptes fins al 50%).

A més a més, el mateix 1 de juliol es posa en marxa un nou servei diari regular entre les poblacions de Figueres i Albanyà, passant per Llers, Terrades i Sant Llorenç de la Muga. La línia, que actualment ofereix expedicions els dimarts, dijous i dissabtes, amb uns horaris i freqüències insuficients per les necessitats de comunicacions dels ciutadans de la zona, passarà a tenir 3 expedicions d’anada i 3 de tornada diàries. El servei s’ha consensuat amb el Consell Comarcal de l’Alt Empordà.